تبلیغات
با ورزش مازندران - تیم والیبال متین ورامین با شکست کاله به مقام قهرمانی بیست و هفتمین دوره مسابقات باشگاه های برتر مردان ایران دست یافت
با ورزش مازندران
بررسی ورزش مازندران در لیگهای كشور

ورزشی

ورزشی

جام بیست و هفتم به متین رسید


تیم والیبال متین ورامین با شکست کاله به مقام قهرمانی بیست و هفتمین دوره مسابقات باشگاه های برتر مردان ایران دست یافت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دیدار نهایی لیگ برتر والیبال امسال، ساعت 15 و 30 دقیقه امروز در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران آغاز شد و تیم متین ورامین با شکست کاله به مقام قهرمانی جام ولایت دست یافت.
شاگردان بهروز عطایی سرمربی کاله مازندران در این بازی در ست های اول و سوم این دیدار با امتیاز مشابه 25 بر 23 پیروز شدند اما در ست های دوم، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 19، 25 بر 20 و 15 بر 10 مغلوب شدند تا به نایب قهرمانی لیگ برتر والیبال در سال 92 اکتفا کنند.
ست نخست را دو تیم بسیار نزدیک به هم دنبال کردند، کاله به رغم نبود حمزه زرینی خیلی خوب ظاهر شد. متین امتیاز دو وقت استراحت این ست را به دست آورد. اما بعد از استراحت دوم کاله دو امتیاز متوالی به دست آورد و پیش افتاد. در امتیاز 22 بر 19 فاصله متین و کاله افزایش یافت و سرمربی متین وقت استراحت درخواست کرد. در نهایت کاله در این ست 25 بر 23 متین را شکست داد.
در ست دوم دریافت های کاله کمی با مشکل روبرو شد و به همین دلیل وقت استراحت اول را متین  8 بر 4 به دست آورد. بازیکنان متین در این ست به دنبال جبران شکست ست نخست بودند و انگیزه زیادی برای پیروزی داشتند. دومین وقت استراحت فنی را متین 16 بر 9 به دست آورد اما در ادامه کاله پنج امتیاز به دست آورد و متین یک امتیاز، به همین دلیل سرمربی متین وقت استراحت درخواست کرد.
در نهایت تفکرات سرمربی ایتالیایی متین بر تفکرات بهروز عطایی در ست دوم غلبه کرد و متین این ست را 25 بر 19 به نام خود ثبت کرد تا دو تیم یک بر یک برابر شوند.
ست سوم زیباترین ست این بازی محسوب شد و دو تیم با ارائه نمایشی زیبا و کم اشتباه از این رشته ورزشی بر جذابیت های والیبال صحه گذاشتند. اما در امتیاز 20 بر 16 به سود کاله، بین بازیکنان دو تیم جدال کلامی پیش آمد که داور اول کاپیتان های دو تیم را احضار کرد و از آنان خواست بازیکنان را به آرامش دعوت کنند و بازی را به حاشیه نکشانند.
تیم کاله مازندارن که مدافع عنوان قهرمانی این رقابت ها است در این ست موفق تر عمل کرد و متین را با امتیاز 25 بر 23 شکست داد تا دو تیم نگاهی به ست چهارم داشته باشند. حمزه زرینی در پایان این ست با عصا به نیمکت کاله آمد و با برخی از بازیکنان این تیم صحبت کرد تا آنان را راهنمایی کند.
در ست چهارم نیز کاله خوب کار کرد و با قهرمانی فاصله زیادی نداشت ،اما چند اشتباه کوچک بازیکنان در اواخر این ست باعث شد متین ورامین این ست را با امتیاز 25 بر 20 به نام خودش ثبت کند تا بازی دو بر دو مساوی شود و ست پنجم مشخص کننده قهرمان بیست و هفتمین دوره لیگ برتر والیبال باشد.
دو تیم متین و کاله در ست پنجم از امتیاز اول تا هفت به صورت پایاپای پیش رفتند تا اینکه متین امتیاز هشتم را به دست آورد و زمین بازی دو تیم عوض شد. امتیاز بعدی هم نصیب متین شد و عطایی را وادار به گرفتن وقت استراحت کرد در امتیاز 9 بر 7 کرد. اما باز هم امتیازهای بعدی (دهم تا دوازدهم) به متین رسید تا عطایی یک باز دیگر وقت استراحت بگیرد. درنهایت متین در این ست 15 بر 10 به پیروزی رسید تا قهرمان لیگ برتر والیبال شود. 
بانیولی سرمربی ایتالیایی تیم متین ورامین در این بازی از ترکیب شهرام محمودی، سعید معروف، محمد موسوی، بهرام فرید، مجتبی میرزاجانپور، نیکولای و احسن اله شیرکوند(لیبرو) در آغاز بازی استفاده کرد.
کاله مازندران نیز با ترکیب میلاد عبادی پور، فرریکس نیکو، علیرضا جدیدی، علی سجادی،رضا قرا و فرهاد ظریف در برابر متین بازی را آغاز کرد.
حمزه زرینی ملی پوش کاله در بازی قبل برابر میزان مشهد مصدوم شد و یک سال حضور در والیبال را از دست داد. بازیکنان کاله قبل از ورود به میدان به نزد حمزه زرینی رفتند و برای آغاز بازی رخصت گرفتند.
سعید درخشنده به عنوان ناظر، نظارت بر این بازی را بر عهده داشت و محمدشاهمیری و علیرضا قریب نیز به عنوان داوران اول و دوم قضاوت این بازی را بر عهده داشتند. در ضمن امیدوار حاتمی رییس کمیته داوران فدراسیون والیبال ناظر  ویژه فدراسیون در این دیدار بود.
محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان مهمان ویژه دیدار نهایی لیگ برتر والیبال بود که به همراه مسئولین فدراسیون والیبال و بیش از پنج هزار نفر این بازی را در سالن 12 هزار نفری آزادی تماشا کردند.
در بازی رده بندی این رقابت ها نیز که ظهر امروز برگزار شد، شهرداری ارومیه سه بر صفر میزان مشهد را شکست داد تا عنوان سومی را از آن خود کند


ارسال توسط http://qaemcloob.ir
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
ارتباط آنلاین