تبلیغات
با ورزش مازندران - 4 آزادکار ایران(2 كشتی گیر از مازندران) در جمع بهترین‌های جهان
با ورزش مازندران
بررسی ورزش مازندران در لیگهای كشور

ورزشی

ورزشی

 

4 آزادکار ایران در جمع بهترین‌های جهان


در جدیدترین رده‌بندی برترین‌های کشتی آزاد دنیا، حسن رحیمی و رضا یزدانی در وزن‌های 57 و 97 کیلوگرم رده‌های اول را در اختیار دارند و اکبری و لشگری نیز در وزن‌های 74 و 86 کیلوگرم به ترتیب دوم و سوم هستند.


فدراسیون جهانی کشتی، رده‌بندی برترین‌های کشتی آزاد دنیا در ماه ژانویه سال 2014 را اعلام کرد که در این میان حسن رحیمی و رضا یزدانی با کسب رده اول وزن‌های 57 و 97 کیلوگرم و عزت‌الله اکبری با کسب رده دوم دسته 74 کیلوگرم بهترین رتبه‌های کشورمان را از آن خود کرده‌اند.

در دسته 57 کیلوگرم پس از حسن رحیمی دارنده مدال طلای رقابت‌های جهانی، آیتور کومار از هند، نایب قهرمان جهان و نریمان اسرافیلوف از روسیه نفر سوم رقابت‌های جهانی به ترتیب رده‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

در دسته 61 کیلوگرم بهترین عنوانی که یک کشتی‌گیر ایرانی کسب کرده‌ متعلق به مسعود اسماعیل‌پور، نفر سوم رقابت‌های جهانی است که رده چهارم را در اختیار دارد. در این دسته بخان گویگوریف از روسیه، ولادیمیر دوبوف بلغار و دایمال اوتار سلطانوف روس به ترتیب رده‌های اول تا سوم را در اختیار دارند.

در دسته 65 کیلوگرم که در آن خبری از کشتی‌گیران ایرانی نیست، دیوید صفاریان از ارمنستان، ایوان لوپز از کوبا و مگومد قربان‌علیف روس به ترتیب در رده‌های اول تا سوم قرار گرفته‌اند. در رده‌بندی دسته 70 کیلوگرم هم که نام هیچ کشتی‌گیر ایرانی دیده نمی‌شود، اسرافیل کوزمانوف، رمضان شمشوتدینوف و مولید لامپژف هر 3 از روسیه اول تا سوم هستند.

در دسته 74 کیلوگرم اما نام عزت‌الله اکبری نایب قهرمان جهان در رده دوم دیده می‌شود. در این دسته جوردن باروس آمریکایی اول و رشید قربانوف ازبک سوم هستند.

احسان لشگری یکی دیگر از نمایندگان ایران در میان برترین‌های کشتی آزاد جهان است که رتبه سوم رده‌بندی برترین‌های وزن 86 کیلوگرم را در اختیار دارد. در این دسته ابراهیم آلداتوف اوکراینی و رینریس سالاس کوبایی به ترتیب اول و دوم هستند.

رضا یزدانی دومین صدرنشین ایرانی رنکینگ برترین‌های کشتی آزاد دنیا در ماه گذشته میلادی است که رتبه نخست برترین‌های دسته 97 کیلوگرم را در اختیار دارد. پس از او گازیموف آذربایجانی و پاولوف اولینیک اوکراینی به ترتیب دوم و سوم هستند.

در رده‌بندی دسته 120 کیلوگرم هم کمیل قاسمی رده دهم و پرویز هادی نیز رده دوازدهم را به خود اختصاص داده‌اند. در این دسته گاتسالوف روس، زاسیف اوکراینی و آکغول از ترکیه‌ به ترتیب اول تا سوم هستند.


ارسال توسط http://qaemcloob.ir
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
ارتباط آنلاین